Літературні цікавинки

Вчені університету Ліверпуля зуміли довести, що класичне читання літератури в оригіналі не тільки підвищує інтелектуальний рівень людини, а й стимулює роботу мозку і допомагає концентрації уваги. 
Для того щоб це зясувати, вчені проводили експеримент на тридцяти добровольцях. Спочатку людям запропонували прочитати Шекспіра, Еліота,  та інших класиків в оригіналі, а потім ті ж книги, але вже сучасною англійською мовою.
Мозок випробуваних сканувався протягом усього експерименту, і результати показали наступне: під час прочитання старовинної класики людина стикається з незвичними словами і застарілою структурою речень, при цьому мозок починає працювати набагато активніше, ніж при читанні сучасних версій. Було встановлено, що поетичні твори роблять помітний вплив на ту частину мозку, що стосується памяті людини про себе, і на праву півкулю в цілому.
 


Взагалі ті люди, яким частіше доводиться займатися різною інтелектуальною діяльністю, які люблять читати, ходити в театри мають більш високу швидкість передачі інформації між мозковими клітинами. Простіше кажучи, читання - прекрасна зарядка для мозку!






Неповторні    жінки   літератури



Жінки бувають різні. Романтичні, незалежні, дотепні, чарівні, хитрі, доброзичливі, напористі, добрі, життєрадісні, сміливі, загадкові, ніжні, сентиментальні, екстравагантні, ранимі, елегантні… У цій збірці пропонуємо вам ознайомитися із найяскравішими жіночими образами,
що зустрічаються в літературі.





 Елізабет Беннет яскравий приклад самовладання, жіночої гідності, начитаності, відданості сім’ї та вірності собі. З нею знайомимося на сторінках роману «Гордість і упередження» Джейн Остін. Її самоосвіта, вміння тримати себе гідно виділяли її з усієї родини й оточення.
 

      Ферміна Даса символ любові, вірність в душі якої була пронесена крізь усе життя в романі Габріеля Маркеса Гарсіа «Любов під час чуми». Головна героїня на сторінках книги дорослішає, приймає важливі рішення, живе і старіє. І весь цей час вчить бути щасливою. Вона постає перед читачем і закоханим підлітком, і розважливою владною дружиною, і хорошою мамою, і першою леді, і загадковою коханкою але при цьому завжди впевнена в собі жінка.                      
                                 

  
        Скарлет ОХара – суперечливий, але незмінно оптимістичний образ жінки з роману Маргарет Мітчел «Віднесені вітром». Красива дівчина з міцним характером в непохитною вірою в себе та свої сили. Висловлювання Скарлет, що стали крилатими, змушують задуматися і взяти їх на озброєння.
                                                       



       Джейн Ейр героїня однойменного роману Шарлотти Бронте. Людина схильна до вічної внутрішньої боротьби добра і зла, любові і ненависті, егоїзму і альтруїзму… Вона пройшла через багато випробувань, відчуваючи на собі зло, приниження і зраду. Але як би важко їй не було, вибір завжди вона робила на користь світлої сторони своєї душі.
    


       Батшеба Еверден мила неординарна дівчина, яка успадкувала стан, звалила на свої тендітні плечі управління маєтком і господарством. Жвавість розуму героїні роману Томаса Харді «Далеко від божевільного натовпу» вчить бути самостійною у прийнятті рішень. Відступ від прийнятих правил, вміння красиво і жваво заявити про себе наштовхує на думки, що потрібно не боятися проявляти себе.                                                                                                            






Топ 10 найдорожчих книг світу

“Лестерський кодекс”, Леонардо да Вінчі (The Codex Leicester, Leonardo da Vinci)
$ 30,8 млн, 1994 рік, аукціон Christies ($ 44,6 млн у нинішніх цінах *). Зошит записів Леонардо да Вінчі, зроблених ним під час життя в Мілані в 1506-1510 роках. Манускрипт складається з 18 аркушів паперу, списаних з обох сторін і складених таким чином, що разом вони утворили 72-сторінковий зошит. Нотатки Леонардо написані особливим чином, його власним «дзеркальним» шрифтом – прочитати їх можна тільки за допомогою дзеркала. Записи присвячені різним явищам, про природу яких розмірковував Леонардо: чому світиться Місяць, як і чому тече вода в річках, звідки беруться скам’янілості, з чого складаються мінерали і так далі. Зошит також містить велику кількість математичних розрахунків, діаграм і малюнків. «Лестерський» кодекс був названий на честь графа Лестера, який купив манускрипт в 1717 році. У 1980 році зошит у спадкоємців Лестера викупив відомий промисловець, колекціонер і друг радянської влади Арманд Хаммер, на честь якого він протягом короткого періоду називався «Кодексом Хаммера» (Codex Hammer). Після його смерті в 1994 році кодекс був виставлений на торги, в ході яких було придбано засновником Microsoft Білом Гейтсом і він періодично виставляє цю картину в музеях.

  

“Євангеліє Генріха Лева” $ 12,4 млн, 1983 рік, аукціон Sothebys ($ 26,7 млн ​​у нинішніх цінах). Манускрипт включає в себе чотири Євангелія, налічує 226 сторінок, оформлених в унікальному стилі ченцями і послушниками бенедиктинського абатства Хельмарсхаузен. Після смерті Генріха Лева манускрипт довгий час вважався втраченим. У XIX столітті він був виявлений в Празі, в 1861 році його придбав Георг V, король Ганновера, засновником якого вважається Генріх Лев. П’ятьма роками пізніше Георг V був повалений і втік до Австрії і серед іншого повіз із собою манускрипт. Далі слід реліквії знову був загублений, але в 1983 році невідомий продавець виставив «Євангеліє Генріха Лева» на торги дому Sothebys. У ході аукціону його власником стала Німеччина – у фінансуванні покупки брало участь федеральний уряд, уряди Баварії і Нижньої Саксонії, а також фонд “Прусська культурна спадщина”. В даний час манускрипт зберігається в бібліотеці імені герцога Августа в місті Вольфенбюттель (Німеччина).



“Птахи Америки”, Джон Джеймс Одюбон (The Birds of America, John James Audubon) $ 8,8 млн, 2000 рік, аукціон Christies ($ 11 млн у нинішніх цінах). Її перше видання друкувалося в США в 1827-1838 роках, за цей час було випущено всього близько 200 примірників, надрукованих у гігантському форматі, який сам Одюбон назвав «double elephant folio» – кожна сторінка має 50 дюймів (127 см) у висоту. Повний примірник «Птахів Америки» містить 435 розфарбованих вручну відбитків гравюр розміром 90 на 60 см, на яких птахи зображені в натуральну величину. В даний час відомо про існування 119 повних примірників «Птахів Америки», 108 з них зберігаються в різних музеях світу і лише 11 – у приватних колекціях. На ринок такі книги потрапляють вкрай рідко, і кожен такий випадок збирачі книг розцінюють як сенсацію.




«Кентерберійські оповідання», Джеффрі Чосер (The Canterbury Tales, Geoffrey Chaucer). $ 7,5 млн, 1998 рік, аукціон Christies ($ 9,9 млн на нинішніх цінах). Унікальний екземпляр першого видання «Кентерберійських оповідань» Джефрі Чосера, «батька англійської поезії» та одного з родоначальників англійської літератури. Книга надрукована в 1477 році в друкарні англійського першодрукаря Вільяма Кекстона у Вестмінстерському абатстві. До теперішнього часу збереглося всього 12 відомих екземплярів першого видання, з яких лише виставлена ​​на Christies книга знаходиться у приватній колекції. У книги багата власна історія: перше її поява на аукціонних торгах відноситься до 1776 році, коли вона була продана на Christies. У 1998 році книга стала власністю групи лондонських книгопродавців.




«Бестіарій герцога Нортумберлендского» (The Northumberland Bestiar) $ 5850000, 1990 рік, аукціон Sothebys ($ 9,6 млн на нинішніх цінах). Подібних англійських бестіаріїв в усьому світі збереглося не більше 40, і вони вкрай рідко потрапляють на ринок. Як пояснювали експерти будинку Sothebys в 1990 році, до цього бестіарій Востаннє виставлявся на аукціон в 1889 році. Крім того, примірник герцога Нортумберлендского – останній залишався в приватних руках, а не в музейній колекції.




Біблія Гутенберга (The Gutenberg Bible) $ 5,4 млн, 1987 рік, аукціон Christies ($ 10,2 в нинішніх цінах). Унікальний екземпляр Біблії першодрукаря Йоганна Гутенберга, найстарішої з дійшли до нас книг, надрукованих за допомогою набору з рухомих літер. А саме її 42-рядковий варіант у форматі in folio (є ще більш пізній 36-рядковий варіант, відомий як Бамберзька Біблія). 42-рядкова Біблія відома серед бібліофілів як «Біблія Мазаріні», на ім’я кардинала і першого міністра Франції Джуліо Мазаріні, у паперах якого в 1760 році був вперше виявлений перший примірник такої Біблії. За даними Музею Гутенберга, всього на початку 1450-х років було віддруковано близько 180 примірників 42-рядкової Біблії, з яких до нашого часу збереглися 48, в тому числі 21 – повний. Продана на Christies у 1987 році Біблія – ​​неповна, в ній лише перший том. Покупцем стала японська Maruzen Corporation. В даний час цей примірник зберігається в бібліотеці університету Кейо.




«Перше фоліо: комедії, хроніки і трагедії», Вільям Шекспір ​​(William Shakespeares First Folio: Comedies, Histories and Tragedies). $ 5,2 млн, 2006 рік, аукціон Sothebys ($ 5,5 млн на нинішніх цінах). Екземпляр першого видання п’єс Вільяма Шекспіра, виданого в 1623 році Джоном Хемінг і Генрі Конделом, учасниками шекспірівської трупи. «Перше фоліо» – прийнятий серед бібліофілів термін для позначення книги, її повна назва – «Містера Вільяма Шекспіра комедії, хроніки і трагедії. Надруковано з точних і справжніх текстів ». У «Перше фоліо» увійшли 36 п’єс Шекспіра, тобто майже всі його п’єси, за винятком «Перікла» і «Двох знатних родичів». До нашого часу збереглося всього 40 повних екземплярів першого видання, з яких у приватних руках знаходяться лише два, в тому числі проданий на Sothebys.




«Про плодові дерева», Анрі Луї Дюамель дю Монсо (Traitе des Arbres Fruitiers, Henri Louis Duhamel du Monceau). $ 4,5 млн, 2006 рік, аукціон Pierre Bergе & Associеs (Брюссель) ($ 4,8 млн на нинішніх цінах). Трактат про плодові дерева французького фізика, хіміка, агронома, члена Академії наук Анрі Луї Дюамель дю Монсо (1700-1782). Прекрасно оформлений двотомник з ілюстраціями цілого ряду відомих художників того часу, які зображують 16 видів фруктових дерев, їх плоди, листя, насіння, фрукти. Даний екземпляр книги був свого часу закуплений в особисту бібліотеку короля Людовика XV, для чого був видрукуваний в особливо розкішному вигляді, з золоченій обкладинкою.




«Географія» («Космографія»), Птолемей (Ptolemys «Geographia» (aka «Cosmographia»). $ 3,99 млн, 2006 рік, Sothebys ($ 4,3 млн на нинішніх цінах). Рідкісний екземпляр першого в світі друкованого атласу, надрукованого в 1477 році в італійській Болоньї за зразками карт давньогрецького астронома, математика і географа Клавдія Птолемея 150 року до н. е..





Єврейська Біблія (Hebrew Bible) $ 3,18 млн, 1989 рік, Sothebys ($ 5,5 млн на нинішніх цінах). За змістом майже повністю відповідає християнському Старого Заповіту. Даний екземпляр створений у Вавилоні в IX-X століттях н. е.. і є одним з найдавніших і найдорожчою рукописом на івриті.







Дізнайтеся про цікаві факти з життя відомих світових письменників та поетів, їх вислови про книгу та читання, улюблені цитати з прочитаних книг тощо.


Літературні постаті


                                      

·                М.І. Костомаров мав феноменальну пам'ять. Він міг не тільки цитувати окремі місця з літописів, але й цілі акти і документи. З пам'яті виголошував великі уривки шевченкових поезій і вірші інших улюблених поетів, декламуючи часто Байрона, Шіллера, Гете та Максимовича. А найбільше подобалися йому українські думи: поет-учений пам'ятав не тільки тексти всіх дум, але й усі відомі їхні варіанти.

                                          
·               Найбільше мов серед українців знав А.Ю. Кримський — український вчений, письменник, перекладач. Коли його запитували, скільки мов він знає, відповідав: «Мабуть, шістдесят, а то й більше!» У дитячі роки він досконало вивчив німецьку, французьку та англійську мови. В юнацькі - добре оволодів грецькою, турецькою, італійською, давньоєврейською, санскритом. Мови  вивчав до кінця життя, став ученим-орієнталістом світового рівня, спеціалістом з арабістики, тюркології та іраністики і лишив після себе понад тисячу наукових праць. Він перший доніс до українського читача безпосередньо з оригіналів східну поезію, зробив переклад цілої її антології ІХ-ХУ ст., додавши вступні наукові довідки.

                                            

·                 Перебуваючи у Парижі, Марко Вовчок заприятелювала із знаменитим французьким фантастом Жюлем Bерном. Наслідком їхньої дружби було те, що Жюль Верн дав українській письменниці виключне право перекладу його творів на російську мову. Вона переклала 15 пригодницьких та науково-фантастичних романів Ж.Верна і сприяла популярності цього письменника в Росії.
                                  
·                Г.С. Сковорода володів даром передчуття. Те, що він передбачив власну смерть, відомо багатьом, проте в історії залишився ще один неймовірний випадок. У 1770 році філософ три місяці жив у Києві у свого родича Іустина – начальника Китаївської пустині. Раптом під час прогулянки Подолом Сковорода відчув сильний трупний сморід. Наступного ж дня він всупереч проханням покинув Київ. Через два тижні в Києві почався мор і місто було зачинене.

                                
·                Один з найвизначніших письменників Франції, історик, філософ, поет Вольтер написав книжку «Історія Карла XII», яку до кінця XIX ст. було перевидано понад 100 разів. Дві сторінки в ній присвячено Україні та її гетьманові Івану Мазепі. У своєму творі Вольтер писав про Україну: «Україна завжди прагнула свободи, але, оточена Москвою, Туреччиною і Польщею, все була примушена шукати собі протектора в одній з цих держав». Мазепу він описував так: «Це була відважна людина, далекоглядна, невтомна в праці, хоч і поважного віку».

                                    
·               Коли О.С. Пушкін  лежав смертельно поранений після дуелі, лікар побачив, що залишилося йому жити лічені хвилини,  запитав: “Може покликати друзів попрощатися?”. Пушкін, а він лежав у своєму робочому кабінеті, обвів очима стелажі з книгами і промовив: “Прощайте, мої друзі!”. За мить великого поета не стало.



У СВІТІ ЦІКАВОГО ПРО КНИГУ ТА ЧИТАННЯ

·              Умільці багатьох країн створили цілу низку мініатюрних книжок, але мікромініатюрна книжка "Кобзар", створена українським майстром М. Сядристим, — найменша у світі: її площа — 0,6 кв. мм. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

·        Читання – пожива для розуму і душі. Але виявляється, це ще й свого роду ліки. Британські нейрофізіологи з університету Сассекса дійшли висновку, що жодне заняття не розслабляє людину так, як читання книг. Душевний стан учасників експерименту за 6 хв. прослуховування музики покращився на 61%, після чашечки кави – на 54%, прогулянка на природі допомогла на 42%, а відеогра чи фільм – всього на 21%. Найкращий результат показало читання – за ті ж 6 хвилин душевний тонус   експериментальної групи зріс на 68%. Учений Девід Льюіс відзначив: «Головне, що захопившись змістом книги, людина розслабляється і забуває про всі неприємні думки». Тож читаймо!



ВИСЛОВИ,  АФОРІЗМИ ПРО КНИГИ ТА ЧИТАННЯ

«Читання гарних книг відкриває нам приховані в нашій власній душі думки»
                                                                                                        Ш. П'єрмон

«Читаючи вперше гарну книгу, ми переживаємо те ж почуття, як при появі нового друга. Знову прочитати вже читану книгу — значить знову побачити старого друга»
                                                                                                          Вольтер
                                                        
«Книги — кораблі думки, що мандрують по хвилях часу і бережливо несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління»
                                                                                                                Ф. Бекон

«Шукайте людей, розмова з якими варта була б гарної книги; і книжок, читання яких варте було б розмови з філософами»
                                                                                                         П. Буаст

«Люди перестають мислити, коли перестають читати»
                                                                                                            ДДідро

«Любити читання — це обмінювати години нудьги, неминучі в житті, на години великої насолоди»
                                                                                                       Ш. Монтеск'є

 «Книги – це ріки, що напоюють моря»
                                                                                                        Ярослав Мудрий
                                                         
«Книги мають особливу чарівність; вони дають нам насолоду: вони розмовляють із нами, дають нам добрі поради, вони стають живими друзями для нас»                                                                                                 
                                                                                                                    Ф. Петрарка
«Читання книги – це ніби розмова з найкращими людьми минулих віків» 
                                                                                                            Декарт
«Вчасно прочитана книга – це велике щастя. Вона здатна змінити життя так, як не змінить його найкращий друг чи наставник»
                                                                                                                 П. Павленко

«Книга є альфа і омега усякого знання, початок початків кожної науки»           
                                                                                                           С. Цвейг

«Хороша книга — це дарунок, заповіданий автором людському роду»
                                                                                                          Д. Аддісон
                             
«Дім, в якому немає книги, – неначе тіло без душі»
                                                                                                                   Цицерон



ЦИТАТИ  З  УЛЮБЛЕНИХ КНИГ

«Мы никуда не уходим. Просто иногда нас нет»
                                                                            Эрих Мария Ремарк «Жизнь взаймы»
                                             
«В тот день, когда вы устыдитесь того, что любите, вы погибли».
                                                                     Ф.  Саган «Немного солнца в холодной воде»

«Если зрелище захватывает тебя только из-за денег, значит, на него не стоит смотреть».
                                                             Э.  Хемингуэй  «Праздник, который всегда с тобой»

«... Ничто на земле не возвышает так человека в самой сокровенной его сущности, как любовь. Да, любовь - та могучая, таинственная сила, что потрясает и преображает глубочайшие основы бытия...»
                                                                      Эрнест Теодор Амадей Гофман «Дон Жуан»

«Щоб досягнути своєї мети, є одна важлива умова: перестати боятися самого себе. Раз і назавжди сприйняти себе як індивідуума й не піддаватися загальному психозу. Треба мати сили йти проти течії. А щоб мати ці сили - перестати боятись власних думок, що не збігаються з думками решти. Мати сміливість встати і сказати. Часом це досить важко…»
                                                                      І. Роздобудько. «12, або Виховання жінки в умовах, непридатних до життя»

«...От чего умрет человек, если его лишить утешения, которые дает литература? - Либо от окаменения сердца, либо от атрофии нервной системы»
                                                                                 К. Воннегут «Колыбель для кошки»

«Єдиний спосіб подолання роботи - сама робота. Вартість має не вона, а можливість її подолання... Справжня вартість роботи саме в цьому самозапереченні»
                                                                                                 Кабо  Абе «Жінка в пісках»

«Лишь тот, кем бой за жизнь изведан, жизнь и свободу заслужил»
                                                                                               И. В. Гете «Фауст»

«Желание – это не то, что ты видишь, а то, что ты себе воображаешь»
                                                                                  П. Коэльо «Одиннадцать минут»

«Щастя - єдине мірило і критерій. Ради нього люди воюють, страждають. Його шукають у мандрах, у подвигах. Заради нього запускають ракети, будують машини, клопочуться за квартиру. Ради нього ми прагнемо кудись у неоглядну далину, в майбуття»
                                                                              О. Бердник «Зоряний корсар»

«Пустые речи начинаются с «если»
                                                                        Дж.Р.Р.Толкиэн «Властелин колец»

«Совесть – официальное название трусости»
                                                                         О.Уайльд «Портрет Дориана Грея»
«Обычно люди обращаются за советом только для того, чтобы не следовать ему, а если кто-нибудь и следует совету, то только для того, чтобы было кого упрекнуть впоследствии»
                                                                                   А. Дюма «Три мушкетера»

«Там хорошо, где нас нет»   
                                                                              А.С. Экзюпери «Маленький принц»

«Ничего на свете нет глубже любви. Только в сказках принцесса целует жабу, и та превращается в прекрасного принца. В жизни все наоборот: принцесса целует принца, и он становится омерзительной жабой»



30 мудрих цитат Ернеста Хемінгуея
        На могилі Хемінгуея написано: «Найбільше в житті він любив осінь. Жовте, тепле осіннє листя, що пливе річкою на спинах форелей, а зверху синє безвітряне небо. Тепер він буде частиною всього цього назавжди».

       Ми вирішили згадати кілька мудрих цитат письменника, який прожив насичене подіями й пригодами життя, завершивши його тоді й так, як сам вважав за потрібне.
1. Не падай духом. Ніколи не падай духом. Секрет мого успіху. Ніколи не падаю духом. Ніколи не падаю духом на людях.
2. Будучи тверезим, спробуйте втілити в життя всі свої п’яні обіцянки – це навчить вас тримати язика за зубами.
3. Подорожуй тільки з тими, кого любиш.
4. Якщо в житті можна зробити хоч маленьку послугу, не треба ухилятися від цього.
5. Не судіть про людину тільки за її друзям. Пам’ятайте, що друзі в Іуди були бездоганні.
6. Дивись на картини неупереджено, читай книги чесно і живи як живеться.
7. Найращий спосіб дізнатися, чи можете ви довіряти комусь – це довіряти йому.
8. Треба купувати або одяг, або картини. От і все. Ніхто, крім дуже багатих людей, не може дозволити собі і те, і інше. Не надавайте великого значення одягу, а головне, не женіться за модою, купуйте міцні і зручні речі, і тоді у вас залишаться гроші на картини.
9. З усіх тварин тільки людина вміє сміятися, хоча якраз у неї для цього найменше причин.
10. Всі люди діляться на дві категорії: ті, з якими легко, і також легко без них, і ті, з якими складно, але неможливо без них.
11. Інтелігентна людина іноді напивається для того, щоб провести час зі своєю дурістю.
12. Якщо дозволяти собі жартувати, люди не сприймають тебе всерйоз. І ці самі люди не розуміють, що є багато такого, чого не можна витримати, якщо не жартувати.
13. Людина не для того створена, щоб терпіти поразки. Людину можна знищити, але її не можна перемогти.
14. Розумні люди надзвичайно рідко бувають щасливі.
15. По-справжньому хоробрим людям немає чого битися на дуелі, але це постійно роблять багато боягузів, щоб запевнити себе у власній хоробрості.
16. Людина сама не може … Все одно людина сама не може ні чорта.
17. Найважливіший дар для письменника – вмонтований протиударний детектор лайна.
18. Всі хороші книги схожі одна на одну: вони правдивіші за життя.
19. Що заважає письменнику? Випивка, жінки, гроші і честолюбство. А також відсутність випивки, жінок, грошей і честолюбства.
20. Те, що письменник хоче сказати, він повинен не говорити, а писати.
21. Пиши п’яним, редагуй тверезим.
22. Ми стаємо міцнішими там, де ламаємося.
23. Щастя – це міцне здоров’я і слабка пам’ять.
24. Той, хто хизується ерудицією або освіченістю, не має ні того, ні іншого.
25. Краще не мати ідеології, ніж не мати роботи.
26. Мені все одно, що таке світ. Все, що я хочу знати, це як в ньому жити. Мабуть, якщо додуматися, як у ньому жити, тим самим зрозумієш, який він.
27. Є речі й гірші за війну: боягузтво гірше, зрада гірше, егоїзм гірше.
28. У житті не так уже й важко влаштовуватися, коли нема чого втрачати.
29. Той, хто виграє війну, ніколи не перестане воювати.
30. На світі так багато жінок, з якими можна спати, і так мало жінок, з якими можна розмовляти.
31. Не може бути ніякого сорому в тому, що дає щастя і гордість.

32. Світ – гарне місце, і за нього варто боротися, і мені дуже не хочеться його покидати.


25 цитат Оскара Уайльда –
найдотепнішої  людини  всіх  часів
        Деяких класиків ніколи не перестануть цитувати і один з них – Оскар Уайльд. Естет, епатажний письменник, майстерний оповідач і майстер афоризмів, він вражав читачів і співрозмовників вмінням надати думці гранично короткої закінченої форми. А ще він чудово володів універсальною мовою сарказму.
Погодьтеся, багато висловлювань Уайльда чудово характеризують людей XXI століття.
1. Все, що є прекрасне в цьому житті, або аморальне, або незаконне, або призводить до ожиріння.
2. Ми не терпимо людей з такими самими недоліками, як і у нас.
3. Я зовсім не хочу знати, що говорять за моєю спиною, я і без того про себе достатньо високої думки.
4. Я завжди дуже по-дружньому ставлюся до тих, хто мені байдужий.
5. У житті є тільки дві справжні трагедії. Одна – коли не отримуєш того, чого хочеш, а друга – коли отримуєш.
6. Будь собою. Інші ролі вже зайняті.
7. Я чув стільки наклепів у Вашу адресу, що у мене немає сумнівів: Ви – прекрасна людина!
8. У мене дуже невибагливий смак – достатньо найкращого.
9. Ніколи не любіть того, хто відноситься до вас як до звичайної людини.
10. Прощайте ворогам вашим – це найкращий спосіб вивести їх з себе.
11. Закоханість починається з того, що людина обманює себе, а закінчується тим, що вона обманює іншу людину.
12. Коли людина щаслива, вона завжди гарна. Але не завжди гарні люди бувають щасливими.
13. Про кохання писати вигідно, на нього великий попит.
14. Якщо щось і варто робити, то тільки те, що прийнято вважати неможливим.
15. Дуже небезпечно зустріти жінку, яка повністю тебе розуміє. Це зазвичай кінчається одруженням.
16. Як сказав один дотепний француз, жінки надихають нас на великі справи, але вічно заважають нам їх творити.
17. Уява дана людині, щоб втішити її в тому, чого у неї немає, а почуття гумору – щоб утішити тим, що у неї є.
18. Егоїзм не в тому, що людина живе як хоче, а в тому, що вона змушує інших жити за своїми принципами.
19. Сказати людині в очі всю правду часом більше ніж обов`язок, це задоволення.
20. Терпіти не можу логіку, вона завжди банальна і нерідко переконлива.
21. Робота – останнє пристановище для тих, хто більше нічого не вміє робити.
22. Я живу в постійному страху, що мене зрозуміють правильно.
23. В Америці, в Скелястих горах, я бачив єдиний розумний метод художньої критики. У барі над піаніно висіла табличка: «Не стріляйте в піаніста – він робить все, що може».
24. Найкращий спосіб зробити дітей хорошими – зробити їх щасливими.
25. Ти не можеш змінювати напрямок вітру, але завжди можеш підняти вітрила, щоб досягти своєї мети.



1 коментар:

  1. щиро дякую за цікаву інформацію. Обов'язково використаю на одному з заходів. мені здається,що всім сподобається.

    ВідповістиВидалити